AB Grubunun Radyo Dinleme Oranlarındaki Artış Devam Ediyor

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Şubat 2015 sonuçları açıklandı. En az 5 bin hane ile yapılan araştırma sonuçlarına göre Şubat Ayı’nda Türkiye genelinde radyo dinleme oranları toplumun AB ve C1 sosyo-ekonomik gruplarında artış gösterdi.

Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Şubat 2015 sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Şubat ayında AB ve C1 gruplarının radyo dinleme süreleri artmaya devam ediyor.

Araştırma sonuçlarının ortaya koyduğu verilere göre reklamcıların özellikle hedeflediği grup olan A, B ve C1 sosyo-ekonomik gruplarının radyo dinleme oranlarının giderek artması dikkat çekiyor.

AB grubunda radyo dinleme oranı Şubat 2015’te yüzde 51.93 olurken C1 grubunda da bu oran yüzde 46 olarak benzer şekilde artış gösterdi.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay:
“Nielsen ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Şubat 2015 verileri ortaya koyuyor ki AB ve C1 sosyo ekonomik gruplarında radyo dinleme süreleri devamlı olarak artış göstermektedir. Bu gruplar özellikle toplumun diğer kesimlerini de tüketim ve davranış olarak etkileme gücüne sahip oldukları için ayrıca önemli. Bir diğer önemli nokta da özellikle AB grubunun interneti en çok kullanan ve internet üzerinden en çok alışveriş yapan kitle olarak da öne çıkmasıdır.” dedi.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.’ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.