Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği’nin İkinci Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği’nin (URYAD) ikinci Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Mart 2015 Perşembe günü Point Hotel Barbaros'da gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrası yapılan seçimde İlhan Uzundurukan, ikinci kez Başkanlığa seçildi.

Dernekler Kanunu, Dernekler Yönetmeliği ve Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği Tüzüğü’nün ilgili maddeleri uyarınca yapılan Genel Kurul toplantısı, 2013-2014 yıllarına ilişkin Faaliyet Raporu’nun okunmasıyla başladı. Aynı yıllara ilişkin bilanço ve gelir-gider tabloları da paylaşıldı. Ardından Denetim Kurulu Raporu okundu ve Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrası oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Tüzüğe yeni madde

Görülen lüzum üzerine tüzükteki bazı maddeler tadil edildi. Bunlardan en önemlisi; bundan böyle bir radyoda pay sahibi ya da üst düzey yönetici olanlar da derneğe gerçek üye olabilecek.

Genel Kurul'da, son olarak kapalı oylama ile yeni Yönetim ve Denetim Kurulları belirlendi. Yönetim Kurulu’nun belirlenmesinden hemen sonra toplanan yeni Yönetim Kurulu kendi arasında görev dağılımını yaptı; Önceki dönem başkanlığını yürüten İlhan Uzundurukan ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken; Olcay Akay, Şebnem Hoşcan ve Abdullah Özdoğan Başkan Yardımcılığı'na getirildi, Sinan Ergun da Sayman üye olarak görev aldı.

Sektörün sorunları çözülecek

Başkan İlhan Uzundurukan seçim sonrası yaptığı konuşmada, radyoların birlikteliklerinden oluşan güçle iki yıl gibi kısa sürede sektör adına önemli gelişmeler kaydedildiğini vurguladı. Öncelikli olarak sektörün nicel anlamda büyümesine katkı sağlayacak, radyo dinleyici araştırmalarını dokuz ay gibi kısa bir sürede tekrar hayata geçirerek zor ve zahmetli bir işin başarıldığının altını çizen Uzundurukan, bundan sonrası için sektörün sorunlarına eğilerek, sektöre değer katacak çalışmalar yapmaya ağırlık vereceklerini açıkladı.

Ulusal Radyo Yayıncılar Derneği'nin yeni Yönetim ve Denetim Kurulları şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu:

Asıl Yedek
İlhan Uzundurukan Cem Akgün
Abdullah Özdoğan İrfan Şahin
Sinan Ergun Murat Seymen
Olcay Akay Sibel Toprak Egemen
Şebnem Hoşcan Şükran Nalbant

Denetim Kurulu:

Asıl Yedek
Ali Şahinbaş Bilal Bal
Mustafa Kıyıcıoğlu Nurcan Yılmaz
Koray Hatipoğlu Yüksel Alemdar