RİAK Kurumsal

ANASAYFA RİAK KURUMSAL ÇALIŞMA PARTNERLERİMİZ
.....Çalışma Partnerlerimiz...............
Yurt İçi Çalışma OrtaklarımızKantar Media
, İzleyici verileri, tüketici davranışları, dijital pazarlama etkinliği, tüm medya kanallarının ölçümü & analizi, marka itibarı, tüketici ilgisi ve tepkilerinin değerlendirilmesi konularında  danışmanlık ve öngörü sağlayan, Türkiye’de 100+ çalışanı bulunan araştırma şirketidir. Kantar Media, bünyesindeki son derece deneyimli ve konularında uzman çalışanları ile global bilgi akışını devamlı olarak sağlamakta ve müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Global organizasyonunda çalışan 5,000+ uzmanı ile 50 farklı ülkede, 22,000 farklı şirkete hizmet vermekte ve yaklaşık 3 milyon farklı markayı izlemektedir.

 

Dünya genelinde sunduğu hizmetlere paralel olarak, Kantar Media, Ad Intelligence (medya ve reklam takibi), Audiences (Televizyon, Radyo ve Basın Ölçümleri), Target Group Index (TGI), Kantar Social TV Rating (KSTR) hizmetlerini sunmaktadır. Ekim 2019 itibariyle Türkiye’deki Radyo ölçümleri Kantar Media tarafından yapılmaya başlanmıştır.Nielsen, 100’den fazla ülkede tüketicilerin tüketim alışkanlıklarını takip eden bir araştırma şirketidir. Türkiye ofisinde 400’den fazla uzman çalışan kadrosu ile 1984’ten bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Araştırma sektöründeki global tecrübesi sayesinde, perakende satış verilerini sektöre sağlamanın yanı sıra markaların medya yatırımlarını da takip ederek entegre ve yaratıcı çözümler sunan Nielsen, kendini bir araştırma şirketinden çok veri şirketi olarak konumlandırmaktadır. Ekim 2014’ten Ekim 2019’a kadar Türkiye’de Radyo ölçümlerini yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi, kuruluşu 15. yüzyıla dayanan, 1933’ten itibaren çağdaş üniversite eğitimi veren, Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisidir. 15.000’e yakın akademik kadro ve idari personeli, 110.000’i aşkın Türk ve yabancı uyruklu öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük üniversitesidir. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almakla birlikte 2014 ve 2015 yıllarının en çok patent başvurusu yapan üniversitesi ödülüne sahiptir.


İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 4 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Finans Enstitüsü) ile araştırma ve uygulama merkezleri yer almaktadır. Üniversitemiz, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 9 bin öğrencisi ve 300’e yakın akademisyeni ile devam etmektedir.
 

ESTIMA, sahip olduğu bilgi ve birikimi kamuoyu araştırmaları alanına taşımayı öngören, kamuoyuna ve bütün paydaşlara kamuoyunun belli konulardaki algı, ihtiyaç, beklenti ve eğilimlerini doğru, hızlı ve düzenli olarak aktarmayı amaçlayan bir araştırma şirketidir. 27 yıllık tecrübesiyle ve bu alanda gerçekleştirdiği ilklerle yine bu alanda öncü bir şirket olmuştur.

1998 yılındaki kuruluşundan bu yana ANAR Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi, araştırmacılığın her alanında uzmanlaşmayı ilke edinmiştir. Şirket, özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu pazar araştırmalarının yanı sıra, kamu sektörünün ve siyasi kurumların ihtiyaçlarına yönelik kamuoyu araştırmalarında da birikim sahibidir. Medya araştırmaları ve sosyolojik araştırmalar alanında önemli bir know-how sahibi olan ANAR, 2000 yılından bu yana düzenli olarak yaptığı “Siyasi Gündem Araştırması” ile Türk toplumunun kanaatlerini sürekli gözlemleyen tek araştırma şirketidir.

1994’te Samsun’da kurulan Diyalog, araştırma sektöründe dürüstlük, yasalara uygunluk ve rekabetçi işbirliği ilkeleriyle kaliteli hizmeti amaçlamıştır.

2002 yılında merkez ofisinin İstanbul’a taşınmasıyla kurumsal kimlik revizyonuna girip, CATI alt yapısını oluşturarak ilk ses kaydı uygulamasını başlatmıştır.

Diyalog, yerel script yazılımı alt yapı çalışmalarıyla günümüzde; Rusça, Azerice, Gürcüce CATI ve CAPI araştırmaları yapmıştır. Alt yapı çalışmaları doğrultusunda 2008 yılında ESOMAR üyesi olmuştur.

Geniş kapsamlı veri toplama merkezlerinde tüm Türkiye ile 16 merkezden YÜZ YÜZE DİYALOG ilkesini benimsemektedir. Kamuoyu araştırmalarını en iyi teknolojik stüdyolarda tamamlayan Diyalog; TİAK, GFK, SİA, Tempo ve Yöntem firmalarıyla çalışarak, sahip olduğu tecrübe ve referanslarla sektördeki faaliyetini sürdürmektedir.

BDO Türkiye, yerli ve yabancı şirketlere denetim, vergi, muhasebe ve danışmanlık alanlarında profesyonel hizmetler sunan bir denetim ve danışmanlık şirketidir. Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. unvanıyla 1981 yılında kurulan şirketimizin tüm ortakları yeminli mali müşavirdir.

Kurulduğumuz günden beri amacımız; müşterilerimizin güvenilir danışmanı olarak, yakın ilişkiler içerisinde, ihtiyaçlarına en uygun profesyonel çözümleri sunmaktır.

Şirketimiz 1993 yılında, BDO uluslararası denetim ve danışmanlık ağının üyesi olmuştur. BDO global ağının toplam gelirleri 2015 yılında 7,3 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. BDO 150’den fazla ülkede bulunan 1.408 ofiste faaliyet göstermekte olup, bu ofislerde denetim ve danışmanlık hizmetleri veren ortaklar dâhil dünya çapında 64.000'i aşkın profesyonel çalışanı bulunmaktadır.

Tam tasdik denetimlerimiz 2014 Aralık ayından itibaren BDO Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Denetimlerde, şirketimizin hesapları ve mali tabloları kontrol edilerek, vergisel açıdan doğruluk ve uygunluk kontrolü yapılmaktadır.

Bu kapsamda firmanın bize sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Geçici vergi dönemlerinde ve yıl sonunda (yılda üç veya dört defa) denetim ekiplerimizle şirketinizde fiili denetimler yapılması,
 • Denetim sonuçlarının şirket yönetimine raporlanması,
 • Geçici vergi ve kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alacak vergi matrahının hesaplanması,
 • Tam tasdik raporunun düzenlenerek vergi dairesine teslim edilmesi,
 • Tam tasdikle ilgili konularda vergisel danışmanlık hizmeti verilmesi.
Yurtdışından Danışmanlık Hizmeti Aldığımız Firmalar

1998 yılındaki kuruluşundan bu yana ANAR Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi, araştırmacılığın her alanında uzmanlaşmayı ilke edinmiştir. Şirket, özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu pazar araştırmalarının yanı sıra, kamu sektörünün ve siyasi kurumların ihtiyaçlarına yönelik kamuoyu araştırmalarında da birikim sahibidir. Medya araştırmaları ve sosyolojik araştırmalar alanında önemli bir know-how sahibi olan ANAR, 2000 yılından bu yana düzenli olarak yaptığı “Siyasi Gündem Araştırması” ile Türk toplumunun kanaatlerini sürekli gözlemleyen tek araştırma şirketidir.

Londra – İngiltere’de 1993 yılında kurulmuş Uluslararası Medya Araştırma Danışmanlık ve Denetim Hizmetleri şirketidir.

Denetim Hizmetleri
 • Litvanya - TAM Denetimi
  2010 TNS Kamuoyu Araştırması
 • Romanya TAM Denetimi
  2011 GFK Paneli
  2012 Kantar Medya Paneli
  2012 Ses Eşleştirme Ölçüm Paneli
 • Rusya - TAM Denetimi Rusbrand
  2012 Kantar Medya Paneli
 • Gürcistan - TAM Denetimi JIC / USAID
  2013 TV MR GE Nielsen Paneli
 • Ukrayna - JIC Üyelerinin Eğitimi
 • Kırgızistan - Radyo/TV Denetimi
  2015 F2F Anımsama Anketi
 • Avusturya - TAM Panel Denetimi
  2016 GFK Paneli
Radyo Hizmetleri
 • BBC - Çapraz Medya Araştırması
  BBC Radio - RAJAR İncelemesi
 • Raw Radio - Lisans Başvurusu
  İş planlaması için RAJAR verilerinin kullanılması
  Dinleyici hedefi, paylaşımı, erişimi
  Gelir potansiyeli öngörüsü
  İçerik
 • Europe Radio - Cote D’ Azure,
  Malaga’da İngilizce konuşan, varlıklı, hedef kitle iş Geliştirme
 • SIX Radio Oxford
  CATI Panel 300, radyo, TV, gazete, erişim ve reklam anımsama
 • BAE - Sharjah, Dubai
  Dinleyicinin verilerinin özel analizi
  Ev gözlem ziyaretleri
  Fokus gruplar
 • USAID/IREX - Kosova, Gürcistan
  Dinleyici ölçüm araştırmasının hazırlanması
  JIC oluşturma (Finansman sağlama mekanizması)
  Eğitim verilerinin kullanımı
  Ticari gelirlerin artırılmasıtt
  Tarafsız içerik/haber raporları

 

Referansları
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0 (212) 217 30 01- 02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE - BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık Anonim Şirketi (RİAK)