RİAK Kurumsal

ANASAYFA RİAK KURUMSAL DENETİM
.....Denetim...............
Mali Denetim


BDO Türkiye, yerli ve yabancı şirketlere denetim, vergi, muhasebe ve danışmanlık alanlarında profesyonel hizmetler sunan bir denetim ve danışmanlık şirketidir. Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. unvanıyla 1981 yılında kurulan şirketimizin tüm ortakları yeminli mali müşavirdir.

Kurulduğumuz günden beri amacımız; müşterilerimizin güvenilir danışmanı olarak, yakın ilişkiler içerisinde, ihtiyaçlarına en uygun profesyonel çözümleri sunmaktır.

Şirketimiz 1993 yılında, BDO uluslararası denetim ve danışmanlık ağının üyesi olmuştur. BDO global ağının toplam gelirleri 2015 yılında 7,3 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. BDO 150’den fazla ülkede bulunan 1.408 ofiste faaliyet göstermekte olup, bu ofislerde denetim ve danışmanlık hizmetleri veren ortaklar dâhil dünya çapında 64.000'i aşkın profesyonel çalışanı bulunmaktadır.

Tam tasdik denetimlerimiz 2014 Aralık ayından itibaren BDO Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Denetimlerde, şirketimizin hesapları ve mali tabloları kontrol edilerek, vergisel açıdan doğruluk ve uygunluk kontrolü yapılmaktadır.

Bu kapsamda firmanın bize sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Geçici vergi dönemlerinde ve yıl sonunda (yılda üç veya dört defa) denetim ekiplerimizle şirketinizde fiili denetimler yapılması,
  • Denetim sonuçlarının şirket yönetimine raporlanması,
  • Geçici vergi ve kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alacak vergi matrahının hesaplanması,
  • Tam tasdik raporunun düzenlenerek vergi dairesine teslim edilmesi,
  • Tam tasdikle ilgili konularda vergisel danışmanlık hizmeti verilmesi.
Süreç Denetimi

17 Ekim 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan “Yayın Hizmetlerinin İzlenme ve Dinlenme Oranı Ölçümlerinin Yapılmasına ve Denetlenmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve 12 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan “Yayın Hizmetlerinin İzlenme ve Dinlenme Oranı lçümlerinin Yapılmasına ve Denetlenmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” hükümleri kapsamında her yıl yaptırılmaktadır. Ölçümüm tüm süreçlerinin yönetmelikler kapsamında belirtilen şekilde ve şirketler arası sözleşmelere göre teknik uygunluğu/yeterliliği denetlenmektedir. İlgili denetim firması tarafından hazırlanan raporlar RTÜK’e sunulmaktadır.


Ekim 2014- Ekim 2015 E&Y

Ekim 2015-Aralık 2016 KPMG

Ocak -Aralık 2017 KPMG

Ocak-Aralık 2018 KPMG

Araştırma Aylık Bağımsız Denetimi

 

Radyo dinleyici ölçümü araştırması işleyişi her ay düzenli olarak denetlenmekte ve bağımsız denetim raporu oluşturulmaktadır ve tüm denetim raporları RTÜK ile paylaşılmaktadır.

RİAK A.Ş. ölçümde kullanılan metodoloji, ölçüm sistemi, raporlama gibi hizmetlerin ve sistemin tüm aşamalarının denetlenmesi amacıyla denetim kurulunu oluşturmuştur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ 0 (212) 217 30 01- 02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE - BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık Anonim Şirketi (RİAK)