Dijital Radyo Gençlerle Yaygınlaşıyor

Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) tarafından gençlerin radyoya bakışı, dijital radyo eğilimlerini ele almak, gençlerle radyoyu bir araya getirmek için “Dijital Radyo Gençliği” adıyla üniversitelerde başlattığı etkinlikler Nisan ayında T.C. Üsküdar Üniversitesi’nde devam ediyor.

URYAD Başkan Yardımcısı Olcay Akay ve T.C. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt’un açılış konuşmalarıyla başlayacak olan panelde sektörün önde gelen isimleri konuşmacı olarak bulunacaklar.

Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, dijital radyo teknolojisi ve işleyişini anlatırken, dijital yayın platformlarından örnekler verecek. Doğuş Yayın Grubu Yabancı Müzik Radyoları Direktörü Koray Hatipoğlu, dijital radyo uygulamalarını, yayıncılıkta giderek artan etkisini aktaracak.Akbank Dijital Pazarlama ve Satış Müdürü Levent Karabeyoğlu, dijital pazarlama ve getirdiği avantajları paylaşırken, Best FM Program Yapımcısı Cem Arslan ise yayıncılıkta geçirdiği tecrübeleri gençlerle paylaşacak. Moderatörlüğünü WEC temsilcisi Samih Yedievli’nin gerçekleştireceği panel katılımcıların sorularıyla devam edecek.

CHANGER sosyal değişim ajansı tarafından gerçekleştirilen organizasyon, Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu, Altunizade Merkez Yerleşke’de 16 Nisan Perşembe günü saat: 13.00-15.00 arasında yapılacak.

PROGRAM

13:00 - 13:15 - Açılış Konuşmaları
Prof. Dr. İzzet Bozkurt / T.C. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı
Olcay Akay / URYAD Başkan Yardımcısı

13:15 - 14:30 - Dijital Radyo Gençliği
Moderatör Konuşmacı: Samih Yedievli – WEC
Özay Şendir / Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni
Koray Hatipoğlu / Doğuş Yayın Grubu Yabancı Müzik Radyoları Direktörü
Levent Karabeyoğlu / Akbank Dijital Pazarlama ve Satış Müdürü
Cem Arslan / Best FM Program Yapımcısı