Radyo Yayınlarıyla Azra Bebeğe Destek!

URYAD, bir süredir Antalya’daki hastanede tedavi gören 10 aylık Azra Bebeğin iyileşebilmesi için kök hücre nakli yapılması ve dolayısıyla uygun donörün bulunması için başlatılan kampanyanın destekçisi oldu. Tüm üyelerine bir mesaj göndererek radyo yayınlarında ya da sosyal medya hesaplarında konuya yer vermelerini isteyen URYAD, kampanyayla ilgili detayları anlatan bir açıklama yaptı.

URYAD, radyo programlarında yapılacak Azra bebekle ilgili duyuruların sıkıntı yaratmayacağına ilişkin RTÜK'ten onay da aldı.

URYAD 'ın konuyla ilgili üyelerine geçtiği mesaj şöyle:

"Değerli üyelerimiz,

Antalya’daki hastanede tedavi gören 10 aylık Azra Bebeğin iyileşebilmesi için kök hücre nakli yapılması ve dolayısıyla uygun donörün bulunması gerekmektedir. Ekte bebeğe ait hastane raporu da mevcuttur.

Hem Antalya İl Sağlık Müdürlüğü hem de Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı bu konuyla yakından ilgili olduklarını belirtmişler, bebeğin babasıyla iletişime geçerek herhangi bir para yardımı değil yalnızca uygun iliğin bulunması yönünde destek beklediği bilgisi almışlardır.

Bu noktada URYAD üyesi radyolar olarak Azra bebeğe yardım için bunu bir sosyal yardım projesi kapsamında değerlendirerek, yayınlarınızda ya da sosyal medya hesaplarınızda yer vermenizi -duyuru detayları ekte verilmiştir. Tüm metin veya yalnızca uygun gördüğünüz gerekli detaylar yayınlanabilir.- rica ederiz.

Program içerisinde yapılacak duyuruların sıkıntı yaratmayacağı ayrıca RTÜK tarafından da teyit edilmiştir.

Saygılarımızla,

Ebru Kapıcıoğlu
Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği
Genel Sekreter
Ofis Tel: (212) 217 30 01-02

Cep Tel: (533) 646 26 74
www.uryad.org.tr"

Azra Şanlı, kemik iliği nakli bekliyor

Malatya’da yaşayan Hakan-Burcu Şanlı çiftinin 10 aylık bebekleri Azra Sultan Şanlı,vücudun bağışıklık sistemini bozan Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastalığıyla mücadele ediyor. Yaşama tutunabilmesi için kemik iliği nakli olması gereken minik Azra için uygun donör bekleniyor. Duyarlı olan herkes kök hücre için Kızılay’a 5 dakika ayırarak bir tüp kan bağışında bulunabilir.

AZRA ŞANLI’NIN TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANE: MEDİKAL PARK / ANTALYA LARA
BABA ADI: HASAN ŞANLI İLETİŞİM / 0532 564 67 96
TEDAVİ: KÖK HÜCRE NAKLİ/ UYGUN DONÖR ARANIYOR.
BULUNDUĞUN İL DE İLÇE DE KIZILAY’A GİDİP ‘’KÖK HÜCRE BAĞIŞÇISI’’ OLMAK İSTİYORUM DEMEN YETERLİ! HADİ TÜRKİYE! AZRA VE TÜM AZRA BEBEKLER İÇİN