RİAK Kurumsal

ANASAYFA RİAK KURUMSAL DENETİM
2014 -2019 yılları arasındaki radyo dinleyici ölçümü tüm araştırma raporlarını pdf olarak bu bölümden indirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.
.....Denetim...............
Mali Denetim


BDO Türkiye, yerli ve yabancı şirketlere denetim, vergi, muhasebe ve danışmanlık alanlarında profesyonel hizmetler sunan bir denetim ve danışmanlık şirketidir. Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. unvanıyla 1981 yılında kurulan şirketimizin tüm ortakları yeminli mali müşavirdir.

Kurulduğumuz günden beri amacımız; müşterilerimizin güvenilir danışmanı olarak, yakın ilişkiler içerisinde, ihtiyaçlarına en uygun profesyonel çözümleri sunmaktır.

Şirketimiz 1993 yılında, BDO uluslararası denetim ve danışmanlık ağının üyesi olmuştur. BDO global ağının toplam gelirleri 2015 yılında 7,3 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. BDO 150’den fazla ülkede bulunan 1.408 ofiste faaliyet göstermekte olup, bu ofislerde denetim ve danışmanlık hizmetleri veren ortaklar dâhil dünya çapında 64.000'i aşkın profesyonel çalışanı bulunmaktadır.

Tam tasdik denetimlerimiz 2014 Aralık ayından itibaren BDO Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Denetimlerde, şirketimizin hesapları ve mali tabloları kontrol edilerek, vergisel açıdan doğruluk ve uygunluk kontrolü yapılmaktadır.

Bu kapsamda firmanın bize sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Geçici vergi dönemlerinde ve yıl sonunda (yılda üç veya dört defa) denetim ekiplerimizle şirketinizde fiili denetimler yapılması,
  • Denetim sonuçlarının şirket yönetimine raporlanması,
  • Geçici vergi ve kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alacak vergi matrahının hesaplanması,
  • Tam tasdik raporunun düzenlenerek vergi dairesine teslim edilmesi,
  • Tam tasdikle ilgili konularda vergisel danışmanlık hizmeti verilmesi.
Süreç Denetimi

Süreç denetimi, şirketlerin iç denetimindeki kalite kontrol süreçleri, veri bütünlüğü ve genel kontroller konularında, şirketler arası sözleşmelere aykırı durumları tespit ederek, ISRS 4400 standardı çerçevesinde yapılmaktadır.

Denetim dönemi, araştırmanın başladığı Ekim 2014’ten Ekim 2015 dahil bir yıllık süreyi kapsamaktadır. Denetim raporu RİAK A.Ş. Yönetim Kurulu ve RTÜK’le paylaşılmaktadır.

Ekim 2015-Aralık 2016 dönemi çerçevesinde gerçekleştirilen ikinci süreç denetimi Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.- KPMG firmasına yaptırılmış ve hazırlanan rapor Yönetim Kurulu’na ve RTÜK’e sunulmuştur.

Araştırma Aylık Bağımsız Denetimi

Radyo dinleyici ölçümü araştırması işleyişi her ay düzenli olarak denetlenmekte ve bağımsız denetim raporu oluşturulmaktadır ve tüm denetim raporları RTÜK ile paylaşılmaktadır.

RİAK A.Ş. ölçümde kullanılan metodoloji, ölçüm sistemi, raporlama gibi hizmetlerin ve sistemin tüm aşamalarının denetlenmesi amacıyla aşağıda isim ve unvanları verilen alanında uzman kişilerden bağımsız denetim kurulunu oluşturmuştur.

Prof. Dr. Abdullah ÖzkanDoç. Dr. Haluk Zülfikar Araş. Gör. Muhammed Erkam Kocakaya
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0 (212) 217 30 01- 02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE - BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık Anonim Şirketi (RİAK)